Špičková beachvolejbalová podívaná

27.06.2023 Společnost Donauchem se opět zařadila mezi partnery tříhvězdičkového Českého poháru v beachvolejbalu žen, jehož pořadatelem byl klub Volleyball Nymburk. Na nymburském písku se představila česká špička.

V termínu 16. - 18. června přivítala nymburská sportovní aréna Réma zastávku Českého poháru v beachvolejbalu ženských dvojic. Šlo o nejvíce sledovaný podnik soutěžního víkendu, do jehož hlavní soutěže naskočilo 24 dvojic, z nichž 7 postoupilo z kvalifikace. I toto číslo svědčí o oblibě nymburského turnaje, který se mohl pyšnit dotací 80 000 Kč. Jak se všichni shodli, turnaj, jenž nabídl porci 60 utkání, byl skvělou propagací ženského beachvolejbalu. Pod vysokou sítí přitom dominovaly brněnské dvojice. Z vítězství se nakonec radovaly Markéta Svozilová a Kylie Neuschaeferová, které ve vyrovnaném finále porazily 2:1 na sety dvojici Miroslavu Dunárovou a Danielu Resovou. Třetí místo obsadily Valerie Dvorníková a Michaela Břínková.